Produkty a řešení Služby Služby přes internet Brožury Reference O nás Kontakty Rádce Zprávy KAESER Kariéra
 
  Kompresory
Rotační šroubové kompresory
    Rekuperace tepla
    standardního provedení
    s vymrazovací sušičkou
    s regulovatelnými otáčkami
  Suchoběžné šroubové kompresory
  Pístové kompresory
  Úprava stlačeného vzduchu
  Ovládání
  Šroubová zařízení pro výrobu vakua
  Dmychadla
  Mobilní kompresory
  Nářadí a příslušenství
  Originální součástky KAESER
  SIGMA PET AIR
  SIGMA AIR UTILITY
  Užívané kompresory
  Industry 4.0
 
  

Více stlačeného vzduchu s menším množstvím energie.

 

Nízké náklady během životnosti

Pořizovací a servisní náklady kompresoru tvoří jen malou část jeho celkových nákladů během životnosti. Hlavní podíl na celkových nákladech na šroubový kompresor má součet nákladů na energii za celou dobu využívání stroje, který je několikanásobkem jeho pořizovací ceny. Energeticky úspornými šroubovými kompresory KAESER můžou podniky zřetelně snížit celkové náklady na jejich zásobování stlačeným vzduchem.

S rekuperací tepla lze navíc ušetřit náklady a ulehčit životnímu prostředí
Elektrická energie přivedená šroubovému kompresoru se změní na tepelnou energii až ke 100%. Až do 96% této energie se získá zpět a dá se tepelně technicky využít. Tak se můžou ročně ušetřit tisíce Euro a tuny emisí CO2.

Jak vysoko dopadne efekt úspor, závisí na velikosti kompresorů a nahrazení nosiče energie (proud, plyn, topný olej). Také se může rekuperací tepla dodatečně vybavit mnoho starých kompresorů.

Sigma Control

Energeticky úsporná řízení kompresoru:
SIGMA CONTROL 2 a SIGMA CONTROL BASIC

SIGMA CONTROL 2 je sestavený modulárně. Tak lze řízení s identickým základním uspořádáním přizpůsobit všem konstrukčním řadám šroubových kompresorů společnosti KAESER KOMPRESSOREN. Modulární uspořádání z hlavní řídicí jednotky a samostatných vstupních/výstupních modulů dělá SIGMA CONTROL 2 ještě komunikativnější a snáze udržovatelný.

Integrovaný webový server
SIGMA CONTROL 2 disponuje vlastním webovým serverem. Tím je možné detekovat kompresor prostřednictvím intranetu/internetu. Tak se nechají v případě potřeby zobrazit provozní údaje, údržbová a poruchová hlášení s podporou internetového vyhledávače s ochranou heslem, což například zjednodušuje provoz a údržbu kompresorů.

Energii spořící blok šroubového kompresoru se SIGMA PROFILem

Nízkou měrnou spotřebu energie je možné dosáhnout buď provozováním menších kompresorových bloků (AIRENDů) a při vyšších otáčkách rotorů, nebo větších kompresorových bloků při otáčkách rotorů nižších. Větší nízkootáčkové kompresorové bloky jsou energeticky výhodnější a dodávají větší množství stlačeného vzduchu při stejné spotřebě poháněcí energie.
KAESER proto staví bloky šroubových kompresorů s nejnižšími možnými hnacími otáčkami a optimalizovaným profilem. Uživatelům stlačeného vzduchu se každý šroubový kompresor KAESER rychle vyplatí formou výrazných úspor energie.

Sigma Profil

KAESER SIGMA PROFIL

Profil SIGMA PROFIL vyvinutý a optimalizovaný společností KAESER KOMPRESSOREN šetří oproti běžným šroubovým profilům až 15% energie.
V každém bloku šroubového kompresoru KAESER pracují rotory s tímto energii spořícím profilem. Jejich nasazení ve specificky nejvýhodnějším pracovním bodě zaručuje nejvyšší úsporu energie.
Mohutně konstruovaná, cejchovaná, precizní valivá ložiska a provedení s minimálními tolerancemi zaručují dlouhou životnost a vysokou spolehlivost.

 
KAESER home Sitemap
Více informací
Moderní výroba, vysoká kvalita
SIGMA PROFIL - více stlačeného vzduchu a méně spotřebované energie
Brožury:
Šroubové kompresory
Compressed air treatment

ico_contactNapište nám

Logo-fewer-CO2-emissions

back top
Vysvětlení ochrany dat, KAESER KOMPRESSOREN s.r.o., info.czech@kaeser.com