Produkty a řešení Služby Služby přes internet Brožury Reference O nás Kontakty Rádce Zprávy KAESER Kariéra
 
  KAESER veletrhy
  Product news
  KAESER Report
  Reach
Tisk
    tiskové informace
    tiskové fotografie
    kontakt
 
  

i.HOC slaví světovou premiéru

 

Efektivní výroba suchého stlačeného vzduchu, díky regeneraci plného proudu.

pressinfo

i.HOC je nová integrovaná nástavba rotační sušičky pro suchoběžný šroubový kompresor od Kaeser Kompressoren. Dodává spolehlivě a stabilně dokonce i za nepříznivých okolních podmínek stlačený vzduch s tlakovými rosnými body až mínus 40 stupňů Celsia a ještě přitom také šetří energii.

i.HOC = „integrated heat of compression dryer“. To znamená, že teplo, které beztak vzniká při stlačování vzduchu, se využívá pro regeneraci sušicího prostředku. Množství tepla je k dispozici téměř zadarmo, dodatečný nárok na energii pro proces sušení není nutný. Výsledkem je nejvyšší efektivita při spolehlivém sušení a zároveň menšími náklady na energii. Také při variabilních dodávaných množstvích.

V protikladu k již na trhu existujícím systémům využívá i.HOC celkové množství tepla. Tím se mohou také při nepříznivých podmínkách jako nízkém tlaku, vysokých teplotách nebo malém vytížení spolehlivě vytvářet nízké tlakové rosné body. To je možné díky vysoce efektivnímu a regulovatelnému radiálnímu dmychadlu, které na jedné straně kompenzuje tlakové ztráty v procesu sušení, na druhé straně automaticky upravuje sušení vždy na rozdílné provozní podmínky.

Firmou Kaeser patentované postupy využívají regeneraci plného průtoku a tím zaručují spolehlivé sušení bez elektrického dodatečného ohřevu nebo dávkování studené vody, i při okolních teplotách až do 45 stupňů Celsia.

Celkový průběh je perfektně řízený integrovaným řízením kompresoru Sigma Control 2. To reguluje mimo jiné radiální dmychadlo a pohon bubnu nástavbové rotační sušičky i.HOC. Je jedno jaké provozní podmínky panují nebo jaké dodávané množství je potřeba, automatické přizpůsobení se postará o to, aby se spolehlivě a stabilně docilovaly tlakové rosné body až mínus 20 stupňů Celsia a za zvláštních podmínek až mínus 40 stupňů Celsia.

Promyšlená kompaktní konstrukce zařízení dovoluje nejen jednoduchou a nákladově úspornou instalaci, nabízí také nejoptimálnější podmínky pro údržbu a vyžaduje relativně malou instalační plochu.

Jako dodatečná výhoda Kaeser systému i.HOC mohou dosahovat díky regeneraci plného průtoku u vodou chlazených suchoběžných šroubových kompresorů vysoké míry rekuperace tepla, neboť chladič kompresoru se může využít k tomuto účelu. U dosavadních systémů vznikající ztráty množství tepla separátním chladičem sušičky se zcela zamezí. To dodatečně ušetří náklady na energii, které se může jinak využít eventuálně pro výrobu procesního tepla nebo vytápění.

ihocSpolehlivě a stabilně dodává stlačený vzduch s tlakovými rosnými body až mínus 40 stupňů Celsia a ušetří přitom energii a prostor: suchoběžný šroubový kompresor s novou integrovanou nástavbovou rotační sušičkou i.HOC.

î.HOC

i.HOC

 
KAESER home Sitemap
Více informací
Informační materiál
Sada nástrojů

ico_contactNapište nám

Logo-fewer-CO2-emissions

back top
Vysvětlení ochrany dat, KAESER KOMPRESSOREN s.r.o., info.czech@kaeser.com