Produkty a řešení Služby Služby přes internet Brožury Reference O nás Kontakty Rádce Zprávy KAESER Kariéra
 
  Rádce pro oblast stlačeného vzduchu
Odborný článek
 
  

Odborný článek

 

Na této stránce naleznete odborné příspěvky k vybraným tématům z oblasti problematiky stlačeného vzduchu. Podstatné části příspěvků jsou shrnuty v krátkých sumarizacích. Pokud chcete, můžete si jednoduše zobrazit a také vytisknout celý příspěvek - klikněte na odpovídající krátký název se symbolem PDF. Článek se pak zobrazí na obrazovce v originálním rozložení. 

sigmaIcon

Odpadní teplo kompresoru pomáhá šetřit náklady
Rekuperace tepla – často nevyužitý potenciál

Tendenčně bude energie neustále dražší Nejpozději při příštím hospodářském vzestupu bude poptávka po nosičích energie stále silnější, a náklady budou dále stoupat. Proto platí, je nutné učinit včas opatření a využívat potenciály úspor. Rekuperace tepla u zařízení na stlačený vzduch takový potenciál nabízí. Dokonce i malé podniky mohou mít prospěch z cíleného využívání odpadního tepla kompresoru.

Author: Erwin Ruppelt , Michael Bahr

Odpadní teplo kompresoru pomáhá šetřit náklady
 
sigmaIcon

Pružné a plánovatelné: stlačený vzduch na smlouvu
„Balíček stlačeného vzduchu – žádné další starosti“

Místo kompresorů jednoduše kupujte pouze stlačený vzduch = „Sigma Air Utility“ od KAESER KOMPRESSOREN. Kolik stojí kilowatthodina elektrického proudu, krychlový metr vody nebo kilometr jízdy transportérem? To jsou základní provozní informace nutné ke stanovení výchozích bodů pro optimalizaci nákladů.

Author: Klaus Dieter Bätz
Source: KAESER report 2/09, Str. 19

pdf_icoPružné a plánovatelné: stlačený vzduch na smlouvu
 
sigmaIcon

Air supply with IT efficiency

Today's industrial firms have a lvel of automation that would hardly be possible without the use of compresses air. This energy source has the advantage of excellent fexibility, but it is not cheap to produce; which is where systematic cost management comes into play.

Author: Erwin Ruppelt, Michael Bahr
Source: Hydrocarbon engineering 5/2005, page 91ff.

pdf_icoAir supply with IT efficiency
 
sigmaIcon

Spolehlivý a efektivní koncept
Na míru šité zásobování tlakovým vzduchem pro produkci PET nádob

Už pohled do regálů obchodu s nápoji a potravinami za rohem to ukazuje: nádoby a láhve s polyetylenového tereftalátu, lépe známého pod zkratkou „PET“ postupně připravují běžné skleněné nádoby a láhve o jejich dosavadní vedoucí pozici na trhu. To má dobré důvody, neboť PET nabízí nápojovému průmyslu i spotřebitelům nepřehlédnutelné přednosti. Při produkci moderních PET obalů hraje tlakový vzduch centrální roli. Na míru šitá systémová řešení zde mohou výrazně zvýšit efektivitu.

Author: Michael Bahr
Source: Getränkeindustrie (6/2003)

pdf_icoSpolehlivý a efektivní koncept
 
sigmaIcon

Je regulace otáček univerzální lék?

Co má stanice tlakového vzduchu společného se symfonickým orchestrem? Oba dosahují nejlepších výsledků nejen díky vynikajícím sólistům, ale hlavně díky optimální souhře. Zkušení výrobci kompresorů jsou dneska schopni nabídnout průmyslu řešení tlakovzdušných systémů, která tyto požadavky ve všech ohledech splňují. Vedle korektního plánování a dimenzování zařízení hraje důležitou roli nejen nadřazená, ale i interní řídící jednotka kompresorů.

Author: Erwin Ruppelt, Michael Bahr
Source: Drucklufttechnik (1-2/2003), Str. 24

pdf_icoJe regulace otáček univerzální lék?
 
sigmaIcon

Stlačený vzduch při výstavbě moderního tunelu na příkladu AZT Zürich-Thalwil

V rámci projektu "Bahn 2000" Švýcarských spolkových drah (Schweizerische Bundesbahnen) vzniká v současné době druhý dvojí rozchod železnice Zürich-Thalwil. Od roku 2003 by měla převzít dálkovou dopravu a přepravu zboží, a tak odlehčit dopravě mezi Wollishofenem a Thalwilem na silně obydleném břehu Curyšského jezera. 9,4 km z 10,7 kilometrů dlouhé nové cesty je veden tunelem pod Allmend Brunau. Tento projekt tunelu představuje vzhledem ke geologické struktuře bergmanovskou výzvu. Stlačený vzduch přitom hraje pro cíle stavby významnou roli. 

Author: Michale Bahr
Source: SchweizerBauJournal 5/2000

pdf_icoTunnelbau (PDF)
 
sigmaIcon

Sklárna v Piesau sází na účinnou techniku pro stlačený vzduch. Tradiční sklářská huť v Thüringeru úspěšná v tržním hospodářství

Modernizace zásobování stlačeným vzduchem rozhodujícím způsobem přispěla k úspěšnému zahájení procesu přeměny sklárny v Piesau v bývalé DDR na podnik, který je schopen mezinárodní konkurence. Zásobování energií výroby skla v Piesau je zajištěno pomocí plynu a elektrického proudu, zatímco stlačený vzduch slouží jako hlavní energetické médium pro následné formování malých skleněných obalů. Příspěvek vysvětluje účinnost stanice pro stlačený vzduch a vakuum, která je podporována vyzrálým systémem ovládání a kontroly Kaeser Vesis. I ohledně celkové hospodárnosti nabízí toto zařízení pro stlačený vzduch rozhodující přednost: díky optimalizovanému odstupňování a vytížení podle výkonu kompresorů a lepší technice větrání počítá provozovatel s výrazně zkrácenou dobou amortizace. 

Author: Michael Bahr, Erwin Ruppelt
Source: Glas-Ingenieur 5 (1999), Str. 52

pdf_icoGlaswerk Piesau (PDF)
 
sigmaIcon

Příští jaro určitě přijde. Odstranění problémů s teplotou u kompresorů

Vysoké venkovní teploty mohou podstatně ohrozit zásobování průmyslových provozů stlačeným vzduchem. Právě v takových případech se osvědčila zařízení, která jsou k tomu speciálně konstruována a zajišťují přívod velkého množství vzduchu. Příspěvek popisuje koncepci stanice pro stlačený vzduch, která bude mít takový systém chlazení, který pomocí odvodu značného množství odpadního tepla spolehlivě stanici ochladí. Pro správnou konstrukci takové stanice je třeba i správně dimenzovaných přívodních a odvodnách otvorů, odpovídající chladicí plochy a jako smysluplný doplněk zařízení pro regeneraci tepla. Všechna tato kritéria predstavují neodmyslitelný podklad pro rozhodnutí o nákupu optimálne konfigurované stanice pro stlačený vzduch. 

Author: Erwin Ruppelt
Source: Schweizer Maschinenmarkt 20 (1993), Str. 106

pdf_icoDalší jaro určitě přijde
 
 
KAESER home Sitemap
Více informací
Sada nástrojů
Informační materiál

Stáhnout

ico_contactNapište nám

Logo-fewer-CO2-emissions

back top
Vysvětlení ochrany dat, KAESER KOMPRESSOREN s.r.o., info.czech@kaeser.com