Produkty a řešení Služby Služby přes internet Brožury Reference O nás Kontakty Rádce Zprávy KAESER Kariéra
 
  Managementu kvality a životního prostředí
  Firemní Profil
  Rozvojové záměry společnosti
Kronika
  Sídla
  Informace o vydavateli
  Certifikáty
 
  

Kronika

 

KAESER KOMPRESSOREN je dnes jeden z celosvětově vedoucích výrobců kompresorů a výrobků techniky stlačeného vzduchu, který zaměstnává zhruba 5000 spolupracovníků po celém světě a je zastoupen ve více než 100 zemích a na všech kontinentech výkonnými obchodními a servisními organizacemi. Hlavní sídlo firmy KAESER je Coburg v Severním Bavorsku.
Výrobky KAESER se používají v podnicích všech výrobních odvětví a jakékoliv velikosti.

s_ueber.jpg

  

Malá kronika společnosti KAESER

 

1919
Podnik byl založen 27. června 1919 v Coburgu Carlem Kaeserem jako strojírenská výrobna. Obchodní činnost obsahuje především produkci náhradních dílů pro vozidla a motory, zejména ozubená kola, jakož i pozdější konstrukci speciálních strojů pro sklářský průmysl. Podnik dosáhl v v těchto několika letech 150-ti zaměstnanců.
  
1948
Jako následek dělení Německa po druhé světové válce ztrácí KAESER velkou část svého dosavadního trhu v Durynsku a je nuceno orientovat se na své trhy na jihu a západu Německa. U firmy KAESER přítomný Know-how z konstrukce motorů a velká potřeba kompresorů v poválečném hospodářství vedou k pokrokovému rozhodnutí zahrnout tyto stroje do produkčního programu. První ,firmou KAESER vyvinutý pístový kompresor, opouští výrobní závod roku 1948. V následujících letech vzniká kompletní program pístových kompresorů do 60 kW.
  
1973
Carl Kaeser junior, syn zakladatele firmy, přebírá iniciativu k další strategické změně působení podniku: vývoji šroubových kompresorů. Srdcem KAESER-šroubových kompresorů je blok vlastní výroby s novým energeticky úsporným profilem běžců - SIGMA PROFIL. Produkce nových šroubových kompresorů začíná roku 1973. Během následujících let se KAESER KOMPRESSOREN vyvinul v jednoho z mezinárodně vedoucích výrobců šroubových kompresorů.
  
1978
S otevřením první dceřinné společnosti ve Švýcarsku začíná budování mezinárodní distribuční a servisní organizace firmy KAESER KOMPRESSOREN.
  
1982
Po převzetí francouzského výrobce kompresorů Bernard vyvíjí KAESER "Mobilair" program pojízdných šroubových kompresorů pro stavební průmysl. Pojízdné kompresory se vyrábějí v Lyonu, ve Francii.

1985
Thomas Kaeser, vnuk zakladatele firmy, se stává společníkem ve funkci jednatele.

1991  
KAESER přebírá Gera Kompressorenwerke, což je jeden z nejstarších německých výrobců kompresorů, a rozvíjí program dmychadel s rotačními písty "OMEGA", jehož výroba začíná v roce 1993 v Gera. 
   
1994 
V rámci programu "SECOTEC" vyvíjí společnost KAESER kompletně nový program energeticky úsporných chladicích sušičů. Nejmodernejší výroba chladicích sušičů je zahájena v roce 1994 v Gera. 
   
1998 
KAESER přichází na trh s revolučním ovládáním kompresorů SIGMA CONTROL. Vlastní vyvinuté ovládání, které vychází z technologie průmyslového PC, snižuje náklady během životnosti a dále zvyšuje disponibilitu zařízení. Od roku 1998 se montuje do šroubových kompresorů KAESER.

2001
Po úspěšném zavedení SIGMA CONTROLu dokončuje KAESER KOMPRESSOREN „Computerizaci“ celé stanice tlakového vzduchu: inovativní management systém tlakového vzduchu SIGMA AIR MANAGER spojuje v technice tlakového vzduchu možnosti moderních průmyslových PC a internetové technologie. Tím je otevřena cesta pro ještě výraznější zvýšenou spolehlivost, efektivitu a průhlednost nákladů pro zásobování tlakovým vzduchem.

2002
Na jaře převzal KAESER provoz nového produkčního centra pro stavební kompresory („MOBILAIR-závod“) v Coburgu. Tím disponuje KAESER druhým závodem na výrobu stavebních kompresorů s nejmodernější technikou.
Závod Gera slaví 125 let existence. Byl založen roku 1877 Heinrichem Leo jako slévárna, soustružna a zámečnictví a začal jako první německá fabrika již roku 1890 s produkcí kompresorů. Do roku 1945 se Leo-kompresory vyvinuly na úroveň tehdejšího vedoucího výrobce kompresorů v Německu se 70-ti procentním podílem na trhu.

2004
Začátkem roku podnik slavnostně otevírá nové produkční vývojové centrum s působištěm v Coburgu. Nabízí vývojovým inženýrům optimální pracovní podmínky. „Naším cílem je", jak řekl obchodní vedoucí Thomas Kaeser při otevření, „rychle přivést na trh ještě větší množství inovativních, na zákazníka orientovaných produktů než dosud."
KAESER KOMPRESSOREN revolucionalizuje celopodnikově svou logistiku. Základními prvky inovativního systému je plně automatický sklad s vysokými regály a nové distribuční centrum. Tím je vytvořen nejen významný předpoklad pro další produkční růst, ale KAESER navíc počítá s nulovým počtem chyb a to díky dalšímu zvýšení spolehlivosti dodávek a tím i spokojenosti zákazníků.

2009
Seniorchef Carl Kaeser Junior zemřel v červenci ve věku 95 let.

2012
Thomas Kaeser obdržel státní vyznamenání za zvláštní zásluhy o bavorské hospodářství. Podnik zaměstnává na celém světě přes 4400 spolupracovníků, z toho okolo 1900 v sídle v Německu.

2013
Duben: Nově vyvinutá energeticky úsporná sušička SECOTEC TF 340 byla vybrána kvůli její vynikající a pokrokové technice mezi finalisty na renomovanou inovační cenu Hannoverského veletrhu, Hermes Award. Nová sušička ušetří díky inovačnímu akumulačnímu systému až 70 procent energie ve srovnání s běžnými sušičkami. 

Říjen: Ve výrobním místě Gera byl položen základní kámen pro nové výzkumné a vývojové centrum. Schopnost inovace hraje velkou roli. Konstantní nové trendy se vždy starají o to, že KAESER KOMPRESSOREN je na špičce technologie nejen v oblasti sušení stlačeného vzduchu. 

Listopad: S přeměnou na SE k evropské akciové společnosti „Societas Europaea“ pokračuje KAESER KOMPRESSOREN ve své strategii mezinárodního zaměření. Rodinný podnik se silnými německými kořeny, který je doma v celém světě a v každém ohledu nabízí kvalitu Made in Germany. Představenstvo tvoří Dipl. Wirtsch.-Ing Thomas Kaeser a Dipl.-Wirtsch.-Ing. Tina-Maria Vlantoussi-Kaeser.

2014
Symbolický výkop pro dvě nové výrobní haly a další správní budovu v sídle v Coburgu.

 
KAESER home Sitemap
Více informací
Informační materiál
Sada nástrojů

ico_contactNapište nám

Logo-fewer-CO2-emissions

back top
Vysvětlení ochrany dat, KAESER KOMPRESSOREN s.r.o., info.czech@kaeser.com